SON DAKİKA

Türkiye Tiran’da

Bu haber 15 Eylül 2018 - 16:18 'de eklendi ve 1.003 kez okundu. kez görüntülendi.

Türkiye Tiran’da

25-26-27 Eylül tarihlerinde İskender Bey Meydanı’nda Türkiye’yi yaşamaya hazır mısınız?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Edirne Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Bayrampaşa Belediyesi, Konya Meram Belediyesi, Trabzon Ortahisar Belediyesi, Okçular Vakfı’nın katılımları ve T.C. Tiran Büyükelçiliği, Global Lojistik, ATTSO, Türkiye Maarif Vakfı’nın destekleriyle Türkiye Günleri etkinliğimize davetlisiniz.

Türkiye Günleri’nde, gün boyu açık olacak stantlarımızda geleneksel Türk sanatı ve müziği ile buluşabilir, yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Bunların yanında her akşam birbirinden renkli etkinlik ve konserler sizlerle olacak.

 

🇹🇷🇦🇱
#TurqiaNëTiranë
A jeni gati për të përjetuar Turqinë në sheshin “Skënderbej”, në datat 25-26-27 Shtator? Ju ftojmë në aktivitetin “Ditët e Turqisë”, ku do të marrin pjesë, Bashkia e Madhe e Stambollit, Bashkia e Madhe e Bursës, Bashkia e Madhe e Gaziantepit, Bashkia e Madhe e Kahramanmaraşit, Bashkia e Edirnesë, Bashkia e Madhe e Şanlıurfasë, Bashkia e Bayrampaşasë Stamboll, Bashkia e Meram Konya, Bashkia Ortahisar Trabzon, Fondacioni i Shigjetarve, si dhe me mbështetjen e Ambasadës së Republikës së Turqisë në Tiranë, Global Logistic, ATTSO-s, Fondacionit Turk Maarif. Në Ditët e Turqisë, në stendat tona që do të jenë të hapura përgjatë gjithë ditës do të njiheni me artin dhe muzikën tradicionale turke si dhe do të mund të shijoni shijet tradiconale të ushqimit Turk. Përveç këtyre ju do të shoqëroheni çdo mbrëmje me shfaqje dhe koncerte shumëngjyrëshe.
Turkish Embassy in Tirana
Yunus Emre Enstitüsü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Bursa Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
T.C.Edirne Belediye Başkanlığı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi
Bayrampaşa Belediyesi
Meram Belediyesi
Okçular Vakfı

ATTSO / Albanian – Turkish Chamber of Commerce and Industry

Kaynak

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok